„Od TEGO jesteśmy” czyli Tyska Efektywna Gospodarka Odpadami
Autor: Redakcja
10 Marca 2013, aktualizacja 2013-03-10 16:34:40
Oceń tekst:  0
46 tysięcy listów do mieszkańców, 50 tysięcy ulotek informacyjnych, billboardy, strona internetowa i specjalna infolinia - Tychy przygotowują się do kampanii informacyjnej dotyczącej nowego systemu odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.
img

- Wszystko już przygotowane – mówi odpowiedzialna za promocję w mieście Iwona Ciepał, Naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Tychy. Teraz miasto czeka tylko na podjęcie uchwał przez radnych na marcowej sesji Rady Miasta. Senackie poprawki do ustawy sprawiły, że termin przyjęcia uchwał trzeba było przesunąć, jednak prace nad wdrożeniem sytemu trwają w Tychach od kilkunastu miesięcy.

 

 

 

- Wprowadzenie nowej ustawy śmieciowej to jedno z najpoważniejszych wyzwań ostatnich lat, przed jakim stanęły samorządy. Ustawa zobowiązuje władze gmin do tworzenia nowego systemu odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, całkowicie zmieniając dotychczasowy system - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

 

 

 

Zmiany dotyczą wszystkich mieszkańców - w Tychach jest ich blisko 127 tys., ważne więc, by byli o tych zmianach dobrze poinformowani.

 

 

- Zaraz po przyjęciu uchwał na sesji 21 marca ruszamy z kampanią informacyjną „Od TEGO jesteśmy". Uruchamiamy stronę internetową www.tego.tychy.pl, profil na portalu społecznościowy, infolinię. Na ulicach miasta pojawią się billboardy, informacje o zmianach będzie można znaleźć także na miejskich autobusach, w prasie i w telewizji. W ramach akcji do mieszkańców wysłane zostaną listy wraz z ulotkami informującymi o zmianach w systemie gospodarki odpadami - wymienia Iwona Ciepał z Urzędu Miasta Tychy.

 

 

Na ulicy Piłsudskiego 12 otwarte zostanie Biuro Obsługi Klienta, gdzie specjalnie przeszkoleni pracownicy będą m.in. odpowiadać na pytania mieszkańców dotyczące nowej ustawy.

 

 

 

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Tychy

 


Dodaj materiał na:   
wykop.pl gwar.pl twitter.com blip.pl flaker.pl digg.com facebook.com
Komentarze (0)
Pseudonim (maksymalnie 50 znaków)
Można wpisać maksymalnie 2000 znaków. Pozostało 2000 znaków.
Podobne materiały
Nie odnaleziono.
© 2001-2015 by NOLTYCHY.pl & Control   Reklama |  Kontakt |  Mapa serwisu |  Polityka prywatności |  Zasady korzystania z serwisu |  Partnerzy |  rss RSS