Tychy: Wodny plac zabaw na Paprocanach – otwarcie w czerwcu 2012
Autor: Redakcja
4 Maja 2012
Oceń tekst:  0
Za nami upalna majówka, podczas której tysiące tyszan często z dziećmi odwiedziły Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany. Ku zdziwieniu wielu z nich otwarty w ubiegłym roku Wodny Plac Zabaw na Paprocanach wciąż pozostaje nieczynny.
img

Na adres naszej redakcji otrzymaliśmy w ostatnich dniach, aż 4 zapytania o Wodny Plac Zabaw kiedy będzie otwarty, postaraliśmy się uzyskać odpowiedź na pytanie gości serwisu www.NOLTYCHY.pl


Odpowiedź uzyskaliśmy za pośrednictwem  Urzędu Miasta Tychy od Pana Marcina Staniczka, dyrektora MOSiR Tychy.

Tak, więc Wodny Plac Zabaw na Paprocanach ma zostać otwarty w sezonie 2012 w czerwcu. Związane to jest z pracami technicznymi, które plac musi przejść ( konserwacja elementów drewnianych, sprawdzenie urządzeń, napuszczenie świeżej wody, chlorowanie itp.). Wiele też zależy od pogody, ponieważ woda musi się nagrzać.

 

Tymczasem tyszanie mogą skorzystać z nowo zainstalowanych pryszniców na terenie ośrodka i tam się schłodzić do czasu uruchomienia wodnego placu zabaw.

 

Przypominamy, Wodny Plac Zabaw został otwarty oficjalnie 19 sierpnia 2011r. Na powierzchni około 300 m2 znajdują się wodne fontanny, całość jest otoczona murkiem pełniącym funkcję ławek, dodatkowo przy wejściu znajdują się plastikowe krzesełka. Plac zabaw w nocy zmienia się w podświetlaną fontannę. Woda w fontannach podgrzewana jest do 28 stopni Celsjusza. Park był czynny od ósmej do dziewiętnastej. Wodotryski działają nieprzerwanie przez pół godziny, a potem samoczynnie się wyłączają. By je na nowo uruchomić, trzeba nacisnąć... pączek w jednym z kwiatów. Cały park wodny, który kosztował 1,7 mln zł, zaprojektował tyski architekt, Robert Skitek.


Dodaj materiał na:   
wykop.pl gwar.pl twitter.com blip.pl flaker.pl digg.com facebook.com
Komentarze (0)
Pseudonim (maksymalnie 50 znaków)
Można wpisać maksymalnie 2000 znaków. Pozostało 2000 znaków.
Podobne materiały
Nie odnaleziono.
© 2001-2015 by NOLTYCHY.pl & Control   Reklama |  Kontakt |  Mapa serwisu |  Polityka prywatności |  Zasady korzystania z serwisu |  Partnerzy |  rss RSS